نطق خود را با فرازی از وصیت نامه سیاسی الهی حضرت امام (ره) و بخش هایی از سخنان مقام معظم رهبری در کنفرانس بیداری اسلامی آغاز می کنم . و شما ای مستضعفان جهان، ای کشور های اسلامی و مسلمانان، به پا خیزید و حق را به چنگ و دندان بگیرید و از هیاهوهای تبلیغاتی ابر قدرت ها و عمال سرسپرده آنان نترسید و حکام جنایتکار که دسترنج شما را به دشمنان تسلیم می کنند از کشور خود برانید، و خود و خدمتگزاران متعهد زمام امور را به دست گیرید، همه در زیر پرچم پر افتخار اسلام مجتمع و با دشمنان اسلام و محرومان جهان  به دفاع برخیزید و به سوی یک دولت اسلامی با جمهوری های آزاد و مستقل پیش روید، که با تحقق آن ، همه مستکبران جهان را به جای خود خواهید نشاند و همه مستضعفان را به امامت و وراثت ارض خواهید رساند. به امید آن روز که خداوند تعالی وعده فرموده است .

و اما فرمایشات مقام معظم رهبری :

مردمی بودن این انقلاب ها بهترین عنصر در تشکیل هویت آن هاست قدرت های خارجی که با آخرین توانائیها و شگردهای خود سعی می کردند حکام مستبد و وابسته را در این کشور ها حفظ کنند و تنها هنگامی از حمایت آنها دست برداشتند که قیام و عزم مردم هیچگونه امیدی برای آنها باقی نگذاشت، حق ندارند خود را در پیروزی این انقلاب ها سهیم بدانند.

ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و ادای احترام به خانواده معظم شهدا و ایثار گران و تقدیر از مردم مقاوم دزفول لازم می دانم جهت احقاق بخشی از حقوق ساکنین مناطق جنگی، اصلاحاتی در قانون “احتساب نصف مدت خدمت در دستگاه های دولتی به عنوان خدمت نطام وطیفه فرزندان” صورت بپذیرد.

زیرا تا کنون، این قانون شامل کارکنان بومی مناطق جنگی نمی شده است، حال آنکه افراد بومی مناطق جنگی هم در میدان مبارزه بوده اند و هم میزبانی جان برکفان دوران دفاع مقدس را بر عهده داشته اند

عزیزان من شما بدانید جمعیت آن روز دزفول ۲۶۰۰۰۰ هزار نفر بوده، ۱۸۵ موشک زمین به زمین به دزفول اصابت کرده است، ۲۵۰۰ گلوله توپ به دزفول اصابت کرده است ، تعداد شهدای دزفول ۲۶۰۰ نفر بوده، ۴۲۰۰ جانباز داشته ایم و ۱۵۰۰ تا آزاده، عرض بنده این است چندین بار به ریاست محترم بنیاد شهید وامور ایثارگران عرض

کردم یک هیأتی بفرستید در مناطق جنگی و در تمام شهرها تا درصد جانبازان را  مجددا بررسی کنند متاسفانه معمولا اکیپهایی را به شهرستان ها می فرستند که یک روز در جنگ نبوده اند. بعضی از پزشک ها، نه خاک جبهه را خورده اند و نه بوی باروت به مشامشان رسیده .از همین تریبون من خواهش می کنم از جناب آقای معاون رئیس جمهور آقای دکتر زریبافان اکیپ پزشکی از افرادی نباشد که فقط جنگ را در فیلم ها دیده اند قبلا هم به آقای دکتر دهقان هم گفته بودم  می گویند با این افزایش درصد جانبازی هزینه های ما بالا می رود. متاسفانه در کشور ما نرخ تورم شامل همه چیز می شود بجز به شخصیت انسان.

همکاران عزیز، امروز که یکی از پرونده های کلان اقتصادی کشف شده است، بهتر است تا به این بهانه نگاهی کلی به مسئله مبارزه با مفاسد اقتصادی بیندازیم. چنانچه در موارد مشابه گذشته، حمایت همه جانبه از قوه قضائیه به عمل می آمد. امروز شاهد چنین موارد خانمان براندازی نبودیم. حال امیدوارم، همه مسئولین به جای سبقت گرفتن در اعلان کشف این رسوایی بزرگ یا متهم کردن همدیگر، به آسیب شناسی و چگونگی درمان بیماری مزمن سیستم بانکی ضد اسلامی کشور بپردازند.

موضوع دوم، در ارتباط با سفرهای استانی هیئت دولت است. ما نمایندگان ملت، به عنوان ناظران برقوه مجریه مکلف به تبیین نقاط قوت و ضعف این حرکت دولت هستیم.

تا کنون ۹۰ سفر استانی دولت استانی دولت آقای دکتر احمدی نژاد با هدف درک مستقیم مشکلات مردم، نظارت بر مسئولان استانی و شهرستانی و نیز ارتباط نزدیک دولت و مردم انجام شده است که هر کدام از این اهداف می تواند منشأ خیر و برکات فراوان باشد.

اما اگر دقیق تر نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد، که اگر هر سفر را به طور متوسط ۳ روز در نظر بگیریم، تا کنون مجموعاً نزدیک به روزهای کاری یک سال از زمان مفید دولت، در سفرهای استانی سپری شده است. آیا برای رسیدن به اهداف گفته شده راه کم هزینه تری وجود نداشت؟

رفتن به یک منطقه محروم با هدایت مسئولین استانی و تصویب یکسری مصوبات آنی و غفلت از سایر مناطق محروم از دیگر آفت های سفر های استانی است.

آیا با وجود نهاد های عریض و طویلی همچون معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی، راه اندازی مسابقه زرنگ بازی و چانه زنی بین مسئولین استانی و شهرستانی و نمایندگان برای اخذ مصوبات بیشتر، توجیه علمی دارد؟

در ضمن با تصویب بیش از ۲۰۰ مصوبه ظرف چند ساعت، چگونه می توان این طرح ها را به لحاظ کارشناسی بررسی کرد؟

از مشکلات دیگر سفر های استانی این است که با وجود اجرایی نشدن مصوبات سفر های قبلی، حتی دور اول سفر ها هر سفر مصوبات جدیدتری تصویب می شود. برا ی مثال در شهرستان دزفول، تکمیل و بازسازی استادیوم شهید مجدیان، احداث سدهای شیرین آب و سردشت، ساخت بیمارستان ۹۶ تختخوابی تأمین اجتماعی، چهار بانده کردن جاده دزفول، شوشتر و تکمیل پل میانرود و تصویب مرز هوایی فرودگاه دزفول، همه از مصوبات دور اول سفر رئیس جمهور می باشد که به حال خود رها شده اند و چندین بار از همین تریبون ملی آنها را گوشزد نموده ام.

در خاتمه امیدوارم با توجه به توصیه های رهبر معظم انقلاب به هیئت دولت در جهت اجرائی شدن این وعده ها گام های جدی برداشته شود.